WARGAMING

Warhammer Infinity

Že existuje něco jako wargaming, jsem zjistil někdy v půli 90. let minulého století. V té době jsem měl předplacené Score (časopis o počítačových hrách) a s jedním číslem přišel i leták o šestnácti stranách s figurkami Warhammeru. Dokola jsem ho prohlížel, odpředu dozadu, odzadu dopředu, až do rozvolnění vazby. Lákala mě myšlenka bitvy s malými bojovníky. Prostě zahrát si WarCraft na stole, bez počítače, s kamarády ... rodiče by měli radost, že nečumím do monitoru. Bohužel všechny mé informace byly v rozsypaném letáku ze Score, Internet v té době nebyl v dosahu a Warhammer nikde v okolí neprodávali. Takže další úvahy jsem poslal k ledu.

Na začátku nového tisíciletí přišel kamarád s MageKnight (sběratelská hra s miniaturami). Parkrát jsme ty pidižvíky provětrali, ale něco tomu chybělo. Nelíbilo se mě, jak jsou postavy namalované. Následovalo několik pokusů o přemalování syntetickými barvami na letadýlka. Výsledek byl spíše k pláči nejen díky mé nezkušenosti a nevhodným barvám, ale hlavně kvůli mizerně vymodelovaným a odlitým figurkám ... a co ten Warhammer?

Jedno krásné slunné odpoledne na jaře roku 2003, kdy mě odpadly nějaké přednášky a tím se vytvořilo časové okno čtyř hodin, jsem se rozhodl. Z Pardubic to není daleko, tak vyrazím do Prahy a koupím si základní krabici. Asi za hodinu a půl jsem stál v Ogřím doupěti (tenkrát ještě v Mikulandské ulici) a ukazoval na krabici s nápisem Warhammer. K tomu jsem přibral sadu barev a uháněl zpátky na východ.

Svátečně jsem prozkoumal obsah krabice plné říškých vojáků a orčích válečníků. Od té chvíle jsem byl pohlcen a s malou přestávkou mě to dodnes nepusilo. Časem jsem zjistil, že Warhammer není jediný a že je k dispozici spousta daších herních systémů s nádhernými figurkami. Proto jsem svou sbírku rozšířil o Infinity. Své nadšení jsem předal dalším třem kamarádům, se kterými pořádáme naše malé turnaje ve Warhammeru.

Články

Reporty

Reporty z našeho šoupání figurkama, nad kterým zůstává některým lidem rozum stát:

Odkazy

Games Workshop

oficiální stránky výrobce Warhammeru

Infinity: The Game

oficiální stránky Infinity

CoolMiniOrNot

obsáhlá galerie namalovaných miniatur s jejich hodnocením

Terra Genesis

fórum o tvorbě terénů k nejen k wargamingu

Komentáře

E-mailová adresa se nezobrazuje u příspěvku (slouží pro odpověď).

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Opište číslicemi:
čtyřistačtyřicetpět

Všechna pole jsou povinná!

© 2014 - 2020 Michal Valach