MAGIC: THE GATHERING

Magic: The Gathering

K této legendární sběratelské karetní hře, jež poprvé vyšla v roce 1993, jsem se dostal v roce 1996. Nalákal mě článek v časopise o počítačových hrách. To, že moje angličtina byla v té době někde na úrovni mezi "Hello, how are you?" a "I'd like a cup of coffee.", mě nezastavilo. Podařilo se mě zlákat i kamaráda, který na tom byl hůře. Uměl, stejně jako já anglicky, trochu "šprechtit" německy. V našem malém městě jsme vzali útokem obchod s počítači, kde jsme v minulosti "medžiky" zahlédli. Dopadli jsme asi jako armáda, která vpadne do hradu, a zjistí, že měl někdo stejný nápad a že o trvalé obývání nikdo další nejeví zájem. "Máte medžiky?" "Ne, ale přijdou..." Takhle to chodilo každý týden asi dva měsíce.

Onen osudný den, kdy se mělo vše obrátit k lepšímu, jsme už trochu rutinně vkráčeli do dveří toho zatracené obchodu, který nedokázal sehnat pár karet. Otevřeli jsme pusu a dřív, než z nás něco vypadlo, nám prodavač s dlouhými urousanými vlasy oznámil: "Medžiky došly." Pár rychlých kroků, vytáhnout peněženku z kapsy a krabičky s nápisy "Magic" a " "Mirage" byly naše. Obřadně jsme rozbalili celofán a čichali vůni nových karet (opravdu, karty měly své charakteristické aroma). "Jů, tahle potvora má 5/5, lítá, je to 'erko' a hlavně ... je ČERNÁ." Že ubírá každé kolo tři životy bylo jedno. Jo jo, na to se nezapomíná.

První hry byly zajímavé. Pravidla jsme nebyli schopni dát dohomady. "UPKEEP ... udržování ... co to je?! GRAVEYARD ... hřbitovní ohrádka ... eh??!!" Takže zpět do krámku k onomu "magickému" prodavači. "Já vám to kluci vysvětlím." Zavedl nás do zadní místnosti, kde mezi rozebranými počítačovými bednami duněl death metal. "Hele, to je hrozně jednoduchý ... tady vezmeš tohodle ču**áka a zaútočíš na tamtoho de**la ..." CINK CINK (zvonek v prodejně) "... kerej kretén to zas votravuje ... dobrý den, co byste si přál?" (Někdo by možná řekl, že to trochu dramatizuju, ale tak to opravdu bylo!)

Osvíceni novými moudry jsme se pustili do prvních opravdových her. "PHASING ... nevím, co to je, tak to nebudeme hrát." Začátky byly zkrátka kouzelné. Spousta našení a velká nevědomost nás držely ve varu. Pak se zjevily, jak je pojmenoval jeden spolužák, dvě lůzy. Že prý nám ukážou, jak na to. Hajzlíci to byli. Takříkajíc nás "osvačili" o naše nejlepší karty. Prý to bylo výhodné.

Nadšení mě vydrželo asi dva roky, pak to začalo lézt do peněz, kterých se středoškolskému studentovi většinou nedostává. "Kouzlo" mezitím lapilo další oběti mezi mými kamarády, ale i ti po pár letech odpadli. Po patnácti letech, kdy jsem poprvé o Magicu slyšel, přišel jeden z nich (Olda) se zajímavým nápadem. Uspořádat turnaj pro čtyři lidi s kartami, které jsme na začátku tak hltali. Sehnal snad všechny karty z Mirage bloku, rozdělil je po patnácti kartách a náš první "booster draft" byl tu. Jak to bylo dál už níže sepsal Olda.

Reporty

Ke všem významným magickým akcím napsal Olda, jako hlavní organizátor, reporty:

Komentáře

E-mailová adresa se nezobrazuje u příspěvku (slouží pro odpověď).

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Opište číslicemi:
pětsetčtrnáct

Všechna pole jsou povinná!

© 2014 - 2020 Michal Valach